Uzvara konkursā “ Mana Daugava”.

24.01.2024

Oktobrī biedrība “Daugavas savienība” izsludināja konkursu “Mana Daugava,”  kura mērķis bija veidot izpratni par mūsu likteņupes nozīmi Latvijas vides un kultūras vērtību aizsardzībā, kā arī veicināt atbildības izjūtu attiecībā pret vidi un atbildīgu dzīvesveidu, kas balstīts esošo vērtību saglabāšanā un kopšanā.

Kokneses pamatskolas – attīstības centra 7. internāta grupas zēnu un meiteņu dzīvesvietas –  Aizkraukle, Lielvārde,  Jaunjelgava, Jēkabpils atrodas Daugavas krastos, tāpēc nolēmām, ka mums ir svarīgi iesaistītiesi šajā konkursā. Šī upe ir ne tikai bagātīga dzeramā ūdens krātuve, bet tā ir arī nozīmīga zivju resursu, kā arī kūltūrvēsturisko un dabas vērtību lāde.

Ņemot vērā, ka visiem grupas izglītojamiem ir interese par makšķerēšanu, izvēlējāmies konkursa aktivitātes saistīt ar šo tēmu un saplānojām veicamos uzdevumus –

·       Iepazīties ar zivju sugām, kas dzīvo Daugavā.

·       Gatavot grāmatiņas par zivīm, zivju uzbūvi, vairošanos, barību.

·       Pārrunāt, kas ietekmē zivju daudzveidību un  saglabāšanu.

·       Iepazīties ar atpūtas noteikumiem pie ūdens tilpnēm.

·       Iepazīties ar makšķerēšanas noteikumiem.

·    Satikties ar Kokneses makšķerniekiem Viesturu Saulīti un Normundu Vingri, lai iepazītos ar spiningošanas pamatiem.

·       Izveidot klasē Igora Dubovska makšķerēšanas sacensībās iegūto medaļu un kausu izstādi.

Visas plānotās aktivitātes realizējām un decembra sākumā darba prezentāciju aizsūtījām konkursa žūrijai. Patīkams pārsteigums bija saņemt ziņu, ka esam ieguvuši I vietu. Kā apbalvojumu, katrs skolēns saņēma atzinības rakstu un kalendāru, savukārt grupa saņēma galveno balvu 100 eiro. Naudu tērēsim sportiskām aktivitātēm distanču slēpošanas un biatlona trasē ”Jankas – Jaujas” Pļaviņās. Darba rezultātu iedvesmoti, nolēmām pavasarī  piedalīties Daugavas krastu uzkopšanas talkā un aizbraukt uz Ķeguma HES, lai uzzinātu kā hidroelektrostacijas ietekmē zivju resursu saglabāšanu un atjaunošanu.

Kokneses pamatskolas – atīstības centra skolotāja

L. Stepēna