"Vecāku skoliņas" nodarbība Kokneses pamatskolā – attīstības centrā

14.04.2022

foto2.jpgPavasaris šogad pavisam untumains – te iepriecina ar sildošiem saules stariem, bet jau pēc brīža pārsteidz ar asu ziemeļvēju, lietusgāzēm vai cīruļputeni. Tomēr daba ir gatava plaukt, ziedēt un priecēt ar savu skaistumu.

Kokneses pamatskolā – attīstības centrā 30.marta pēcpusdienā skolā valdīja rosība, jo pēc pusgadu ilga pārtraukuma uz kārtējo 'Vecāku skoliņas" nodarbību pulcējās skolēnu vecāki un izglītības iestādes atbalsta komandas speciālisti, lai neformālā gaisotnē ieklausītos viens otra pārdomās  ne tikai par dažādām dzīves grūtībām, bet arī par pozitīvām emocijām un prasmi gūt spēku, lai varētu paveikt šķietami neticamas lietas – plīdzētu bērnam ar speciālām vajadzībām nokļūt pie nepieciešamajiem speciālistiem, "morāli" nesalūzt un atrast ceļu uz skolu, kas, vecākuprāt, viņu bērnam ir visatbilstošākā.

Prieks bija no vecākiem dzirdēt, ka tieši tāda skola ir Kokneses pamatskola – attīstības centrs. Kopā ar izglītības psiholoģi E.Feodorovu tika veidota dabas glezna smiltīs, kas ļāva tiešā vai netiešā veidā izprast izvēlēto dabas materiālu un to novietošanas nozīmi. Folkloras kopas “Āre” vadītāja A.Lindenberga vecākus iesaistīja kopīgā dziedāšanā un dejošanā, lai ar latviešu tautas dziesmām un spēka vārdiem kļūtu "stiprāki".  Vecāki iestādīja katrs savā puķu podiņā samtenes sēkliņu ar cerību, ka, bērnu aprūpēta un lolota, tā izdīgs, sakuplos un uzziedēs. Tikšanās noslēgumā pasākuma dalībnieki kopā ar  mākslas studijas “MTelpa” vadītāju E.Māliņu pierādīja sevi kā radošas,  mākslinieciskas personības, uzzīmējot savas emocijas ar krāsām uz molberta.

Kokneses pamatskola – attīstības centrs saka paldies visiem “Vecāku skoliņas” nodarbības dalībniekiem par aktīvu līdzdarbošanos, laba vēlējumiem un izsaka cerību uz tikšanos maijā, jo skolas kā izglītības iestādes un vecāku sadarbībai ir nenovērtējama nozīme, jo tās centrā ir bērns.

Ineta Gerasimova

metodiķe