“Vecāku skoliņas” nodarbībā tiekamies ar tehnisko ortopēdu

27.03.2024

20240326vecakuskolinasvence.jpgCilvēka ķermenis ir radīts kustībām, tādēļ, jo vairāk laika veltīsim gan savām, gan bērnu fiziskajām aktivitātēmjo lielāks būs ieguvums veselībai un vispārējai attīstībai. Tomēr pēdējo gadu pētījumi medicīnā parāda, ka arvien biežāk bērniem jau agrā vecumā parādās stājas, gaitas un mugurkaula problēmas. Lai to novērstu, svarīga ir ergonomiski pareizi iekārtota vide, pietiekamas fiziskās aktivitātes un, ja nepieciešams, arī dažādu speciālistu apmeklēšana, veselības stāvokļa izvērtēšana un ieteikumu ievērošana.

Kokneses pamatskolā – attīstības centrā 2024.gada 26.martā kārtējā “Vecāku skoliņas” nodarbībā viesojās tehniskais ortopēds Renārs Goldmanis, kurš kā funkcionālais speciālists var novērtēt bērna stāju, gaitu, kustību ierobežojumus, ķermeņa locītavu kustību traucējumus un izvērtēt ortozes (piemēram ortopēdiskās zoles) vai ortopēdisko apavu nepieciešamību pēdu patoloģiju ārstēšanai, deformācijas korekcijai vai kompensācijai, spiediena zonu atslodzei, kā arī ieteikt labākos pielāgojumu veidus bērniem ar kustību traucējumiem, kuri ļautu viņiem aktīvi iesaistīties mācību procesā. Tikšanās laikā speciālists iepazīstināja vecākus ar savu ikdienas darbu, pastāstīja par visbiežāk sastopamajām problēmām un to risināšanas iespējām. Savukārt, vecākiem bija iespēja uzdot jautājumus par sev interesējošām tēmām, kā arī saņemt tehniskā ortopēda individuālas konsultācijas un ieteikumus.

Paldies visiem “Vecāku skoliņas” nodarbības dalībniekiem par aktīvu iesaistīšanos un Renāram Goldmanim par viesošanos Kokneses pamatskolu – attīstības centru, lai tiktos un konsultētu vecākus.

Inese Svence

direktores vietniece metodiskajā darbā