"Virpini, ripini, met!"

05.12.2023

20231129120248.jpgDecembrī Kokneses pamatskolas - attīstības centra skolēni, aizrautīgi iepazīstas ar basketbolu un tā elementiem. Apgūstam, ne tikai basketbola spēli, bet arī strādājam ar sīkās motorikas nostiprinošiem vingrinājumiem. Šoreiz, mūsu mazākie sportisti sporta stundā strādāja ar plastilīnu.

Plastilīns sniedz iespēju izpaust savas radošās idejas un veidot dažādus objektus, kas attīsta iztēli un inovācijas spējas. Darbojoties ar plastilīnu, nepieciešams veikt precīzas un kontrolētas kustības ar rokām un pirkstiem. Tas attīsta smalko motoriku, kas ir būtiska prasme bērna attīstībā. Plastilīns  piedāvā sensorisku pieredzi, jo tas ir mīksts un elastīgs materiāls. Bērni jūt tā tekstūru un temperatūru, uzlabojot savas sensorisko integrāciju. Veidojot dažādus objektus no plastilīna, bērni attīsta koordināciju un koncentrēšanās spējas, jo bērniem ir jākoncentrējas uz detaļām un jāveic precīzas kustības.

Bērni ar prieku, mīcīja un virpināja plastilīnu, veidojot apaļas basketbola bumbas. Uzdevumu bērni veicas atbilstoši savām motorajām spējām, kas, caur starppriekšmetu saikni matemātikā, radīja basketbola spēles azartu.

Svetlana Mateša

sporta skolotāja