Visi putni pulciņā!

18.04.2024

whatsapp-image-2024-04-18-at-14-33-48-3.jpgviscmanadazada-vienigalatvijakv1080x1080pxv3-02.jpgPavasaris iesācies ar skanīgām putnu dziesmām un apveltī mūs visus ar siltiem saules stariem.

2024.gada 16.aprīlī Kokneses pamatskolas – attīstības centra pirmsskolas grupa “Bērziņš” kopā ar logopēdi Ilonu Vītolu piedalījās teatralizētā nodarbībā “Visi putni pulciņā !”, kura tika organizēta projekta “Mana dažādā – vienīgā Latvija” ietvaros ar mērķi interesanti izglītojošā veidā iepazīties ar Latvijas daudzveidību un uzzinātu, kādi putni dzīvo līdzās.

Pūcīte Gudrīte aicināja visus apmeklēt viņas skolu. Pirms “nopietnām” stundām bija jāiesildās, skaitot ritmisku skaitāmpantu un izvingrinot rokas. Turpinājumā sekoja dažādas nodarbības:

• matemātikā ligzdiņā, ar pincetes palīdzību, bija jāieliek “graudiņi”, atdarinot putniņus, kuri knābā graudiņus;
  • sporta nodarbībā trenējās nostāvēt uz vienas kājas kā stārķi, lēkāt kā zvirbuļi, vēzēt lielos spārnus kā vanagi;
  • latviešu valodas laikā bija jāsameklē un jāizlasa putnu nosaukumi, kuri bija pazuduši;
  • rokdarbos tika gatavoti putniņiem spārni, lai tie varētu lidot.

Pūces skolā visi labi pastrādāja – pirkstiņus izvingrināja, rokas un kājas iekustināja, prātu uzmundrināja. Noslēgumā visi priecīgi laidās “Putniņu dejā”.

Ilona Vītola,

logopēde