"Bērns ar autiskā spektra traucējumiem izglītības iestādē"

Kokneses pamatskola – attīstības centrs

Aizkraukles novada Kokneses pagastā

pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursi A (8 st.)

“Bērns ar autiskā spektra traucējumiem izglītības iestādē”

Saskaņots Aizkraukles novada izglītības pārvaldē 2023.gada 24.aprīlī. Saskaņojuma Nr.1.6/N/23/26

Mērķauditorija: vispārējās izglītības iestāžu pedagogi, sociālie pedagogi, speciālās izglītības pedagogi, izglītības psihologi.

Kursu programmas lektori:

Inese Svence, Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Ineta Gerasimova, Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Kursu tēmas:

• Bērns ar speciālām vajadzībām izglītības iestādē. Autiskā spektra traucējumi,  to pakāpes, raksturīgās pazīmes, diagnostika bērniem un pusaudžiem.
  • Bērnu ar autismu un autiskā spektra traucējumiem uzvedības raksturojums. Nepiemērotas uzvedības iemesli un tās pārtraukšanas preventīvās stratēģijas.
  • Praktiskas palīdzības veidi un iespējas bērniem ar autiskā spektra traucējumiem izglītības iestādē.

Attīstības traucējumu struktūra un speciālo vajadzību spektrs, to diagnostika. Autisms un autiskā spektra traucējumi, to raksturojums. Autisma pazīmes – sociālās grūtības, komunikācijas īpatnības, atkārtota uzvedība un šauras intereses. Autiskā spektra pakāpes. Autiskā spektra traucējumu pazīmes bērniem un pusaudžiem. Pieredze un labās prakses piemēri.

Uzvedības vispārējs raksturojums. Uzvedības traucējumu izpausmes, tos ietekmējošie faktori. Uzvedības novērošanas shēma (ABC). Nepiemērotas uzvedības iemesli, to novēršanas un pārtraukšanas pedagoģiskās stratēģijas bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.

Bērnu ar autiskā spektra traucējumiem grūtības un vajadzības. Rīcības soļi darbam ar bērniem ar autiskā spektra traucējumiem. Praktiskas palīdzības veidi un iespējas izglītības iestādē. Individuālā asistenta vai pedagoga palīga pamatfunkcijas. Pedagoga pamatkompetence – spēja atšķirt svarīgo no mazsvarīgā.

Pieteikšanās kursiem rakstot uz e-pastu inese.svence@aizkraukle.lv