„Izglītojamā intelektuālās attīstības psiholoģiski pedagoģiskā novērtēšana (procedūra, rezultāti, to analīze, atgriezeniskā saite, individuālais izglītības programmas apguves plāns, starpinstitūciju sadarbības organizēšana) periodā no 7 līdz 12g.v."

Kokneses pamatskola – attīstības centrs

Kokneses novada Kokneses pagastā

pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursi

A(8.st.)

Saskaņots Kokneses novada domē 2017.gada12.maijā Nr.2/2017

Mērķauditorija – vispārējās izglītības iestāžu pedagogi

Kursu programmas lektores:

Inese Svence , Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Elīna Ivanāne, Mag.paed., Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Kursu tēmas:

• Izglītojamie ar speciālām vajadzībām.

Speciālās vajadzības, to raksturojums. Speciālās izglītības programmas, to īstenošanas iespējas. Mūsdienīga mācību procesa īstenošana izglītojamiem ar speciālām vajadzībām Latvijā un Eiropā.

• Izglītojamā intelektuālās attīstības psiholoģiski pedagoģiskā izvērtēšana, tās rezultāti, analīze.

Attīstības traucējumu struktūras un speciālo vajadzību spektrs. Speciālo vajadzību diagnostika. Izglītojamo izpēte, izpētes instrumenti. Izglītojamā izpētes rezultāti un to analīze. Korekcijas iespējas. Atbalsta pasākumi.

• Individuālā izglītības programmas apguves plāna izveide.

Individuālo izglītības plānu izstrāde un īstenošana. Individuālā izglītības plāna izveides principi, izveides uzdevumi, īstenošanas soļi. Individuālā izglītības plāna īstenošanas izvērtējums. Kompensācijas un korekcijas darba virzieni individuālajos izglītības plānos. Mācību sasniegumu vērtēšana speciālajā izglītībā. Palīdzība un atbalsts mācību procesā. Atbalsta skolēniem pamatfunkcijas – korekcija un kompensācija.

• Starpinstitūciju sadarbības organizēšanas iespējas izglītojamo ar speciālām vajadzībām izglītības procesa nodrošināšanā.

Izglītības iestādes atbalsta komandas darba organizēšana. Skolas un ģimenes sadarbība. Starpinstitūciju sadarbības organizēšanas iespējas. Pieredze un labās prakses piemēri.

Pieteikšanās kursiem rakstot uz e-pastu inese.svence@aizkraukle.lv