"Lasītprasmju attīstīšanas stratēģijas un atbalsta pasākumi lasīšanas veicināšanai izglītojamiem ar speciālām vajadzībām"

Kokneses pamatskola – attīstības centrs

Aizkraukles novada Kokneses pagastā

pedagogu profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursi A ( 8 st.)

Saskaņots Aizkraukles novada izglītības pārvaldē 2024.gada 28.martā. Saskaņojuma Nr. 1.6/N/24/15

Mērķauditorija:  Vispārizglītojošo izglītības iestāžu pedagogi, sociālie pedagogi, speciālās izglītības skolotāji, speciālie pedagogi, izglītības psihologi.

Kursu programmas lektori:

Inese Svence, Kokneses pamatskolas – attīstības centra direktora vietniece metodiskajā darbā, speciālais pedagogs.

Ineta Gerasimova, Kokneses pamatskolas – attīstības centra izglītības metodiķe,speciālās izglītības skolotāja.

Kursu tēmas:

• Izglītojamie ar speciālām vajadzībām. Individualizēta mācību procesa elementi un nepieciešamie atbalsta pasākumi.

Ieskats speciālo vajadzību spektrā. Izziņas procesu īpatnības izglītojamiem ar intelektuālās attīstības traucējumiem. Mūsdienīga mācību procesa īstenošana izglītojamiem ar speciālām vajadzībām. Attīstības un sasniegumu dinamikas izvērtēšana, korekcijas uzdevumu izvirzīšana. Individualizēta mācību procesa elementi. Atbalsta pasākumi izglītojamiem mācību procesā.

• Lasīšanas procesa raksturojums, stratēģijas un praktiski ieteikumi lasītprasmju attīstīšanai.

Lasīšanas procesa raksturojums. Lasīšanas nozīme bērna attīstībā. Kā mācīt bērnam lasīt? Lasīšanas veidi un atbalsts izglītojamam. Lasīšanas grūtības izglītojamiem ar speciālām vajadzībām. Stratēģijas un praktiski ieteikumi lasītprasmju attīstīšanai. Tekstpratība. Lasītā teksta izpratnes veicināšana. Lasīšana mūsdienu informāciju tehnoloģiju sabiedrībā – komunikāciju tehnoloģijas vai grāmata. Pieredze un labās prakses piemēri.

• Atbalsta pasākumi un mācību pielāgojumi lasīšanas veicināšanai. Lasīšanas traucējumi un ieteikumi darbam ar izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem.

Iekļaujoša mācību procesa mērķi. Atbalsta pasākumi un mācību pielāgojumi lasīšanas veicināšanai. Lasīšanas traucējumu veidi un korekcijas iespējas. Mācību principu izvēle atbilstoši izglītojamo speciālām vajadzībām. Ieteikumi darbam ar izglītojamiem ar garīgās attīstības traucējumiem.

• Atbalsts un pedagoģiskās palīdzības iespējas izglītojamiem ar speciālām vajadzībām izglītības procesā. Izglītības iestādes atbalsta komandas darba organizēšana.

Atbalsta komandas sastāvs, darba mērķi un uzdevumi. Pedagoģiskās palīdzības iespējas. Atbalsta komandas darba organizācija. Speciālistu kompetences atbalsta komandā. Atbalsts izglītojamiem ar speciālām vajadzībām izglītības procesā. Korekcijas plāni. Sadarbība ar likumiskajiem pārstāvjiem un institūcijām. Pieredze un labās prakses piemēri.

Pieteikšanās kursiem rakstot uz e-pastu inese.svence@aizkraukle.lv