"Pedagoģiskā procesa plānošana un vadīšana izglītojamiem ar speciālām vajadzībām"

Kokneses pamatskola – attīstības centrs

Aizkraukles novada Kokneses pagastā

profesionālās kvalifikācijas pilnveides kursi

A ( 8 st.)

Saskaņots Aizkraukles novada izglītības pārvaldē 2022.gada 23.februārī Nr.1.4/N/22/5

Mērķauditorija – vispārējās izglītības iestāžu pedagogi, sociālie pedagogi, speciālās izglītības pedagogi, izglītības psihologi

Kursu programmas lektori:

Inese Svence, Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Elīna Māliņa, Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Ineta Gerasimova, Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālais pedagogs

Kursu tēmas:

• Izglītojamie ar speciālām vajadzībām – garīgās attīstības un garīgās veselības traucējumiem.

Ieskats speciālo vajadzību spektrā. Izglītojamie ar speciālām vajadzībām - garīgās attīstības traucējumiem, smagiem garīgās attīstības traucējumiem un garīgās veselības traucējumiem. Speciālās izglītības programmas, to īstenošana. Mūsdienīga mācību procesa īstenošanas izglītojamiem ar speciālām vajadzībām.

• Efektīvas mācību stundas plānošana un vadīšana. Vērtēšana speciālās izglītības programmās. Izglītojamo ar speciālām vajadzībām sasniegumu dinamikas izvērtējums.

Efektīvas mācību stundas elementi. Sasniedzamais rezultāts un atgriezeniskā saite. Mācību sasniegumu vērtēšana speciālajā izglītībā. Attīstības un sasniegumu dinamikas vērtēšana. Korekcijas uzdevumu izvirzīšana.

• Izglītojamo ar speciālām vajadzībām individualizēta mācību procesa elementi un nepieciešamie atbalsta pasākumi.

Mācību principu izvēle atbilstoši izglītojamo speciālām vajadzībām. Individualizēta mācību procesa elementi. Individuālais plāns. Atgādnes. Atbalsta pasākumu pamatfunkcijas. Atbalsta pasākumi izglītojamiem mācību procesā. Pieredze un labās prakses piemēri.

• Izglītības iestādes atbalsta komandas darba organizēšana. Atbalsts izglītojamiem ar speciālām vajadzībām izglītības procesā.

Atbalsta komandas sastāvs, darba mērķi un uzdevumi. Atbalsta komandas darba organizācija. Speciālistu kompetences atbalsta komandā. Atbalsts izglītojamiem ar speciālām vajadzībām izglītības procesā. Korekcijas plāni. Sadarbība ar vecākiem un institūcijām. Pieredze un labās prakses piemēri.

Pieteikšanās kursiem rakstot uz e-pastu inese.svence@aizkraukle.lv