Attēlu apmaiņas komunikācijas sistēma (PECS)

pecsbilde.jpgAttēlu apmaiņas komunikācijas sistēma (PECS)

Kokneses pamatskola – attīstības centrs tiešsaistes semināros 2022.gada 16. martā un 15.novembrī, sniedza iespēju Latvijas skolotājiem pilnveidot savu pedagoģisko kompetenci un gūt jaunas zināšanas par lietišķās uzvedības analīzi – ABA terapiju. Savā pieredzē dalījās ABA terapijas speciālistes no Amerikas Savienotām Valstīm – Maija Graudiņa Reisterera (MS, Board Certified Behavior Analyst, ABA Pathways, direktora vietniece) un Elaina Heard (MS, Board Certified Behavior Analyst, Watson’s Way ABA, izpilddirektore).

Metodiskajā materiālā “Attēlu apmaiņas komunikācijas sistēma” ir apkopota informācija par PECS, kura ir viena no ABA terapijā izmantotajām metodēm un sniedz atbalstu komunikācijas prasmju veidošanā, lai mācītu sazināties ikvienam, kas nevar verbāli izteikties vai kuram verbālās prasmes ir ļoti ierobežotas.