Bērns ar speciālām vajadzībām pirmsskolas izglītības iestādē

25.04.2022

viscseminars20220420.jpgMetodiskais materiāls "Bērns ar speciālām vajadzībām pirmsskolas izglītības iestādē"

Pirmsskolas izglītība ir izglītības pakāpe, kurā notiek bērna individualitātes un personības veidošanās, veselības nostiprināšana un tiek nodrošināta sagatavošanās pamatizglītības ieguvei. Tādēļ ir svarīgi saprast, ka agrīni konstatēti mācīšanās traucējumi, laicīgi sniegta palīdzība un noteikti atbalsta pasākumi nozīmē labākus rezultātus mācību satura apguvē skolā.

Metodiskajā materiālā “Bērns ar speciālām vajadzībām pirmsskolas izglītības iestādē” ir apkopotas speciālo vajadzību būtiskākās pazīmes pirmsskolas vecumā, jo attīstības traucējumu noteikšana pēc iespējas agrīnā vecumā dod iespēju bērnam savlaicīgi saņemt profesionālu palīdzību – atbilstošu pedagoģisku un psiholoģisku atbalstu. Metodisko materiālu sagatavoja Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālās izglītības skolotājas A.Ščerbinska un I.Svence.