Efektīva mācību stunda

Efektīva mācību stunda

Mācību stunda ir izglītības procesa pamatforma, tādēļ precīza tās plānošana un vadīšana padara mācību stundu par mērķtiecīgu, dod skolotājam iespēju racionāli izmantot laiku stundā. Kompetencēs balstītā izglītības modelī mācību procesa centrā ir skolēns un viņa mācīšanās, ko nodrošina strukturēta mācību stunda, ņemot vērā katra skolēna individualitāti, kā arī daudzveidīgu mācību metožu pielietojums, lai sekmētu skolēna ieinteresētību līdz stundas beigām.

Speciālā pedagoga Ineses Svences sagatavotajā metodiskajā materiālā pedagogiem un izglītības iestāžu administrācijai “Efektīva mācību stunda” ir apkopota informācija par mācību stundas struktūru, līmeņiem, obligātajiem elementiem, jēgpilnu uzdevumu izvirzīšanas nosacījumiem, atgriezeniskās saites veidiem un paņēmieniem.