Ieteikumi darbam ar skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem

27.02.2024

ieteikumidarbamargatbilde.jpgMetodiskais materiāls "Ieteikumi darbam ar skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem"

Garīgās attīstības traucējumi ir intelektuālās darbības traucējumi, kas radušies organisku galvas smadzeņu darbības traucējumu rezultātā, ir iedzimti vai iegūti smadzeņu vai CNS bojājumi, tādēļ bērniem ar šiem traucējumiem ir raksturīga gan valodas, gan kustību, gan psihisko procesu vēlīna/kavēta attīstība. Atbalsta pasākumi mācību procesā ietver sevī dažāda veida metodes, kas palīdz skolēniem ar speciālām izglītības vajadzībām pārvarēt veselības problēmu vai attīstības traucējumu radītos ierobežojumus. Speciālā pedagoga Ineses Svences un speciālās izglītības skolotājas Inetas Gerasimovas sagatavotajā metodiskajā materiālā “Ieteikumi darbam ar skolēniem ar garīgās attīstības traucējumiem” ir apkopota informācija par izziņas procesu īpatnībām, sniegti ieteikumi ikdienas darbam un pielāgojumiem individualizēta mācīšanās procesa organizēšanas nodrošināšanai, atbilstoši ikviena bērna spējām.