Metodiskais materiāls “Disleksija”

Metodiskais materiāls “Disleksija”

Kokneses pamatskolas – attīstības centra metodiskais dienests ir apkopojis informāciju no vairākiem avotiem un sagatavojis skolotājiem un vecākiem metodiskus ieteikumus “DISLEKSIJA”.

Disleksija ir specifisks neirobioloģiskas izcelsmes mācīšanās traucējums, kuru raksturo grūtības precīzi un/vai tekoši izlasīt vārdus un vājas pareizrakstības prasmes. Šīs grūtības parasti nosaka deficīts fonoloģiskajās prasmēs. Disleksija ir cieši saistīta ar citiem mācīšanās un attīstības traucējumiem: disgrāfiju, diskalkuliju, dispraksiju, uzmanības deficītu un hiperaktivitātes sindromu(UDHS), garīgās attīstības traucējumiem.

Materiālā ir informācija par disleksiju, tās veidiem un apkopoti praktiski ieteikumi skolotājiem un vecākiem, ja bērnam ir diagnosticēta disleksija.