Metodiskais materiāls „Patriotisma un valstiskās apziņas stiprināšana kompetenču pieejā”

01.06.2018

Radošo darbu skate „Patriotisma un valstiskās apziņas stiprināšana kompetenču pieejā”

2018.gada jūnijā, saules pielietā dienā, kad skolēni jau devušies vasaras brīvdienās, Kokneses internātpamatskolas - attīstības centra pedagogi tikās radošo darbu skatē “Patriotisma un valstiskās apziņas stiprināšana kompetenču pieejā”. Pedagogi prezentēja savus pieredzes materiālus, labās prakses piemērus un popularizēja savu darbu, akcentējot skolēnu aktīvu līdzdalību mācību un audzināšanas procesā.

Kolēģi ar lielu interesi, pozitīvu attieksmi, mūzikas, deju soļu un dziesmu pavadībā vērtēja gan kolāžas Latvijas karoga krāsās, gan atziņas par Fr. Bārdas dzeju, gan ģeometriju skolas pagalmā. Tika prezentētas dažādas darba lapas, foto un video materiāli, spēles, pīrāgu cepšanas receptes un nākošā mācību gada “Labo darbu grozs”.

Skates noslēguma viss tika skaitīts un saskaitīts, likti punkti un puspunkti, lai visi kopā nonāktu pie kopīga lēmuma par labākajiem metodiskajiem darbiem, kuru autori saņēma diplomus un naudas balvas. Par labāko radošo darbu – atraktivitāti, neizsīkstošo enerģiju un fantastisko talantu saņēma skolotāja Velta Zariņa ar savu prezentāciju ’’Dziesmu un deju svētku izaugsme Latvijā’’. Otro vietu ieguva Vita Lakša ar darbu „Latvija – manas mājas”, bet trešo vietu ieguva Inese Svence ar didaktisku spēli „Latvju rakstu zīmes” .

Katram skolotājam ir jābūt ticībai, ka skolēnā ir potenciāls, bet tikai mums viņš ir jāmāk atraisīt. Tādēļ arī mūsu uzdevums ir izmantot visas šīs daudzveidīgās darba metodes katra skolēna individuālā, intelektuālā un radošā potenciāla pilnīgai realizēšanai.