Metodiskais materiāls "Roku un pirkstu sīkās motorikas trenēšana bērnu attīstībai"

17.12.2018

Kokneses internātpamatskolas attīstības centra metodiskais dienests ir apkopojis informāciju no vairākiem avotiem un sagatavojis metodiskus ieteikumus skolotājiem un vecākiem “ROKU UN PIRKSTU SĪKĀS MOTORIKAS TRENĒŠANA BĒRNA ATTĪSTĪBAI”.

Roku un pirkstu jeb sīkās motorikas kustības ir muskuļu, nervu un kaulu sistēmas darbību kopums. Roku attīstība, sīkā motorika un roku pirkstu kustības koordinācija atrodas ciešā saiknē ar bērna domāšanas un runas attīstību. Pastāv savstarpēja saistība starp sīko motoriku un valodas attīstību. Sīkās motorikas kustības stimulē dažādus apvidus galvas smadzenēs, kā rezultātā tiek veicināta kognitīvo procesu, runas un valodas attīstība, tiek attīstītas koncentrēšanās spējas.

Materiālā ir apkopoti uzdevumi roku un pirkstu sīkās motorikas trenēšanai, kā arī ieteikumi skolotājiem un vecākiem bērna motorikas attīstīšanai.