Praktiski ieteikumi lasītprasmes attīstīšanai

lasitprasme-attels-2024.webpPraktiski ieteikumi lasītprasmes attīstīšanai

Kokneses pamatskolas - attīstības centra metodiķe Elīna Ivanāne ir apkopojusi informāciju no vairākiem avotiem un sagatavojusi metodisko materiālu “Praktiski ieteikumi lasītprasmes attīstīšanai".

Lasītprasmes apguve ir viens no skolēnu izglītošanas un attīstīšanas svarīgākajiem priekšnoteikumiem. Lielākoties bērni apgūst lasīšanas pamatus jau pirmsskolā, tomēr līdz lasīšanai ar prieku un izpratni ejams grūts ceļš.

Kad bērns sāk iet skolā, viņš mācās lasīt. Vēlāk lasīšanu vairs nemācās tikai lasīšanas pēc, jo tā kļūst par veidu, kā iegūt informāciju, tātad zināšanas – mēs lasām, lai mācītos. Svarīgi ir saprast, ka lasīšana un mācīšanās lasīt neietilpst dabīgajā cilvēka attīstībā tā, kā, piemēram, runāšana vai staigāšana.

Materiālā akcentēti lasīt mācīšanās procesa galvenie elementi un ieteikumi, kā palīdzēt skolēnam šo prasmi apgūt.