Skolēnu raksturojuma izveide

31.01.2021

Skolēnu raksturojuma izveide

Kokneses pamatskolas – attīstības centra speciālās izglītības pedagogi I. Svence un  E. Ivanāne, ir izstrādājušas metodisko atbalsta materiālu “Skolēnu raksturojumu izveide”.

Metodiskais materiāls paredzēts pedagogiem kā atbalsts raksturojumu sagatavošanai un darbam ar skolēnu izpēti.

Tikai sistemātiska un regulāra izpēte palīdz skolotājiem saprast katra skolēna individuālās spējas, attīstības traucējumus un stiprās puses, kuras izmantot pedagoģiskajā procesā, bērna individuālo sasniegumu veicināšanai. Šis metodiskais materiāls ir būtisks atbalsts skolotājiem, ikdienā veicot skolēnu novērošanu un sagatavojot skolēnu raksturojumus pedagoģiski medicīniskajai komisijai, izpētei un dažādām institūcijām. Tajā ir apkopota un strukturēta informācija, kā arī sniegti metodiski ieteikumi, kas nepieciešami veidojot skolēna raksturojumu.