Uzvedības vadīšanas noteikumi

05.11.2020

Skolotājiem un vecākiem ir sagatavots metodiskais materiāls “Uzvedības vadīšanas noteikumi”, kurā Kokneses pamatskolas – attīstības centra metodiskā dienesta speciālisti I. Svence, E. Ivanāne, I.Gerasimova ir apkopojuši informāciju, kā ikdienas situācijās risināt dažādus ar uzvedību saistītus jautājumus.

Izglītības procesā jebkuru mācību un audzināšanas darbību pavada katra indivīda uzvedība – rīcības ārējā izpausme – izturēšanās, attieksme, reakcija utt. Izglītības process balstās uz nepārtrauktu komunikāciju, kuras veiksmīgai norisei nepieciešama pozitīva saskarsme un atbilstoša rīcība. Dažādās situācijās cilvēks reaģē un rīkojas atšķirīgi un gadījumos, kad mēs saskaramies ar neatbilstošu vai nepiemērotu sociālo mijiedarbību, vai pašregulācijas problēmām, ir jāsaprot konkrētās uzvedības cēloņi un jāizvēlas atbilstošas tās vadīšanas stratēģijas.

Uzvedība ir vadāms process. Lai to veiksmīgi paveiktu, ir jāizprot noteiktās situācijas uzvedības cēlonis, apstākļi, uzvedību ietekmējošie faktori, jāpārzina un pareizi jāizmanto uzvedības pozitīvos, negatīvos pastiprinātājus un uzvedības vadīšanas noteikumus.

Metodiskais materiāls “Uzvedības vadīšanas noteikumi” sniegs atbalstu pedagogiem un vecākiem izprast ikdienā sastopamās sarežģītās uzvedības situācijas un palīdzēs izvēlēties optimālāko rīcību.

Uzvedības vadīšanas noteikumi