Valsts svētkus gaidot

20.11.2023

img-20231118-wa0001.jpgviscmanadazada-vienigalatvijakv1080x1080pxv3-02.jpgTas notika pirms 105 gadiem, kad 18.novembrī Latvija tika pasludināta par neatkarīgu valsti. Šogad 17. novembrī Kokneses pamatskolas – attīstības centra saime pulcējās, lai kopīgi nosvinētu Latvijas 105. dzimšanas dienu.

Latviju skaistajā jubilejā svinīgā koncertā sveica Izglītības iestādes pulciņa “Stīga” ģitāristi kopā ar skolotāju Aniku Vaivadi, “Tautisko deju” kolektīvs, skolotājas Intas Balodes vadībā, izteiksmīgas runas konkursa “Sveiciens Latvijai” uzvarētāji ar dzejoļiem, kas veltīti mūsu zemei. Uzaicinātie viesmākslinieki – Grinhofu ģimene, savās dziesmās izstāstīja, ka dzimtenes mīlestība sākas ar bērna mīlestību uz savu ģimeni, mājām un dzimto pusi. Dziesmās atspoguļotā ģimenes ikdiena, raisīja smieklus, prieku.

Gadu gaitā par Izglītības iestādes tradīciju ir kļuvusi Goda grāmata, kurā katru gadu Latvijas jubilejā tiek ierakstīti darbinieki, kas snieguši ieguldījumu Izglītības iestādes izaugsmē un popularizēšanā. Grāmatas lappusēs tika ierakstīti Inetas Gerasimovas un Ineses Svences vārdi, sakot paldies par Izglītības iestādes popularizēšanu Latvijā un Eiropā, iesaistot kolēģus daudzveidīgos starptautiskos projektos.

Gatavošanās svētkiem, kopīga to svinēšana un līdzdalība valstij nozīmīgos notikumos veicina vienotības un piederības sajūtu. 18.novembra rītā krāšņi plīvo sarkanbaltsarkanie karogi katrā mājā, ģimenēs aizdegtās sveces, lai rada gaismu pār Latviju.

Maija Zeilāne

speciālās izglītības skolotāja