Gatavojam saldējumu

23.02.2022

20220223saldejumadarbnica4.jpgKokneses pamatskolā – attīstības centrā 2022.gada 23. februārī norisinājās dabaszinātņu un matemātikas metodiskās komisijas mēneša pasākums "Gatavojam saldējumu", kurā skolotājas bērnus iepazīstināja ar dažādām tehnoloģiskajām gāzēm un to īpašībām.

Ievērojot darba drošību, skolēniem bija iespēja vērot procesu, kura laikā skolotājas Lāsma un Svetlana gatavoja saldējumu no krējuma un piena, saldējot ar šķidro slāpekli. Skolēniem ļoti patika aizraujošais process, jo varēja vērot no šķidrā slāpekļa radušos dūmus un to kā, dažu minūšu laikā, veidojas saldējums. Klātesošajiem bija iespēja degustēt tikko gatavoto saldējumu - pildītu vafeļu glāzītēs un dekorētu ar svaigām zemenēm un mellenēm. Skolēni, skolotājas un skolas darbinieki atzinīgi novērtēja gardo saldējumu! Skolēni uzzināja, cik dažādos veidos var pielietot tehnoloģisko gāzi – šķidro slāpekli, kā arī noskaidroja tā īpašības.

Lāsma Gūte

skolotāja