Staro skola

01.12.2021

fons.jpgNovembris Kokneses pamatskolā – attīstības centrā ir Valodas un kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas mācību jomas mēnesis. 2021.gada pasākumu kopumu apvienoja nosaukums “Staro skola”.

Valodu un mākslas mēnesis sākās ar svešvalodu nedēļu. Skolotājas Inetas Gerasimovas vadībā skolēni interaktīvi darbojās, sacenšoties ar datoru, – meklēja dažādos attēlos paslēptas lietas, dzīvniekus, centās saskatīt līdzības un atšķirības, risināja asprātīgus uzdevumus, trenēja uzmanību un jautri pavadīja laiku, gūstot apliecinājumu tam, ka angļu valoda var tikt apgūta arī citādā veidā, šoreiz ar spēļu palīdzību.

Novembra mēneša sākumā skolēni gatavojās digitālajai skolēnu darbu izstādei “Staro skola”. Ar skolotājas Elīnas Māliņas atbalstu, skolēni apguva jaunu datortehnoloģiju rīku, kurā iespējams zīmēt virtuozus, simetriskus zīmējumus. Digitālo mandalu veidošanas laikā bērni mācījās pareizi apieties ar informāciju tehnoloģijām, kā arī guva milzīgu prieku par paveikto. Apkopojošs video ar Latviešu tautasdziesmas mūsdienīgā izpildījumā fonā tika demonstrēts skolas foajē, kur gan skolēni, gan skolas darbinieki varēja to apskatīt. Šis bija neierastāks formāts mākslas izstādei, kas bagātināja skolas vidi un mācīja bērniem, ka var būt dažādi izstāžu veidi.

Mācību priekšmeta mēneša ietvaros notika projekta “Latvijas skolas soma” koncertlekcija “Sprādziens mūzikā” 7. – 9. klašu skolēniem. Kopā ar skolotāju Sandru Paļčevsku skolēni pētīja dažādus rokmūzikas instrumentus, jaunākās elektromūzikas iespējas un leģendārākos deju soļus. Pēc nodarbības skolēni veica uzdevumu, kurā pārbaudīja, cik uzmanīgi klausītāji ir bijuši. Tas izraisījis vislielāko sajūsmu. Mūzikas nedēļas turpinājumā, skolēni risināja dažādas tematiskās krustvārdu mīklas. Mācību saturu apgūstot, izmantoja QR kodus. Ar šīs lietotnes palīdzību skolēni iepazina dažādus mūzikas piemērus.

Tradicionāli tika organizēts arī izteiksmīgas runas konkurss. Šoreiz tas notika pavisam savādāk nekā ierasts līdz šim. Lai konkursa dalībnieki nepulcētos, dzejoļi tika ierakstīti video formātā. Dzejoļu video tika izkārtoti pa trīs grupām un apkopoti prezentācijā. Arī žūrija konkursa dalībnieku video uzstāšanos vēroja un vērtēja attālināti.

Sadarbībā ar klašu grupu audzinātājiem skolēni izveidoja patriotiskus gaismas instalāciju objektus. Tie rotāja klašu grupu telpas.

Iesaistījāmies arī Latviešu valodas aģentūras rīkotajā radošo darbu konkursā “Tu esi Latvijas dārgums”. Šogad radošo darbu konkursā piedalījās 12 mūsu skolas skolēni no sākumskolas, pamatskolas un arodklašu grupām. Bija ļoti interesanti uzzināt, ko audzēkņi ierauga kā vērtību. Jauki, ka daudzi skolēni apzinās, ka viņi paši ir Latvijas dārgums.

Mācību priekšmetu mēneša izskaņā skolēni saņēma diplomus, grāmatas, galda spēles un saldas balviņas.

Paldies vizuālās mākslas, latviešu valodas un literatūras skolotājiem par paveikto. Paldies klašu grupu audzinātājiem par līdzdarbošanos.

Vislielākais paldies skolas administrācijai par sniegto atbalstu valodas un kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas mācību jomas metodiskās komisijas mācību priekšmetu mēneša norises organizēšanā.

Vairāk informācijas par mēneša aktivitātēm Kokneses pamatskolas - attīstības centra avīzes "Pūralāde" 2021.gada novembra nummurā.

Jolanta Rotkāja

Valodas  un kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas mācību jomas metodiskās komisijas vadītāja

Kokneses pamatskola – attīstības centrs