Ārpusstundu darbs

Jautrie skaitāmpanti

04.03.2022

ghtred-488x173-1.jpg2.jpgSkaitāmpanti ir unikāls žanrs: tas vienlaikus ir īss, smieklīgs stāstiņš, spēle, mīkla un vienkārši patīkama skaņu virkne, kuru gribas atkārtot vēl un vēl. Parasti skaitāmpanti ir jautri un interesanti teksti, kuros ir minētas absurdas un jautras lietas, arī dažādi neeksistējoši vārdi bez nozīmes. Skaitāmpanti ir neatņemama spēļu aktivitāšu sastāvdaļa. Skaitāmpanti prot “nogludināt” emocijas, tas ir vienkāršs ceļš uz godīgumu. Ja zini skaitāmpantu, nav jādomā, ka spēli sāka negodīgi, neīstais cilvēks vai komanda. Visi bija klāt, visi dzirdēja un skaitīja līdzi! Tātad vēroja, ka sadalījums notika godīgi.

Pasakas dramatizējums ārpusklases lasīšanā

03.03.2022

20220303pasakasdramatiz01.jpgPasakas ir neatņemama bērnu pasaules daļa. Pasakas māca laipnību, taisnīgumu, izpalīdzību, draudzību, tajās vienmēr atrodama kāda dzīves pamācība.

7. un 8. internāta grupas skolēni ārpusklases lasīšanas nodarbībā apguva pasakas “Lapsa par pīļu ganu” saturu, to dramatizējot.

Sveču mēnesis

22.02.2022

20220211svecumenesis7.jpgFebruāra mēnesī, kad dabā  jaušams pavasaris, Kokneses pamatskolā – attīstības centrā visi aktīvi gatavojās sveču izstādei. Lielas un mazas sveces tika gatavotas no parafīna, bišu vaska, linu diegiem, papīra, līmētas, zīmētas.  Visas sveces no 7. līdz 21. februārim bija iespēja apskatīt skolas telpās.  Paldies par aktīvu iesaistīšanos pasākumā.

Ciemošanās Koknesē “Radošajā mājā”

07.02.2022

20220203ekskursijaradosamaja15.jpgFebruāris izsenis saukts par sveču mēnesi. Līdz mūsdienām Sveču dienas, kuru svin 2. februārī, tradīcijas maz saglabājušās. Šajā dienā latvieši parasti lēja sveces. 6. februārī svin  Meteņus, kas simboliski ir ziemas pavadīšanas un pavasara sagaidīšanas svētki.

2022.gada 3.februārī Kokneses pamatskolas – attīstības centra 7.grupas skolēni ciemojās Koknesē “Radošajā mājā”, kur viņus laipni uzņēma saimniece Inguna Žogota.

Sveču diena

02.02.2022 kur : Kokneses pamatskola - attīstības centrs

svecudiena.jpg2022.gada 2.februārī

Kokneses pamatskolā - attīstības centrā

Sveču diena

Barikāžu atceres laiks Kokneses pamatskola – attīstības centrā

27.01.2022

20220120barikazuatceresdiena11.jpgŠogad aprit 31 gads, kopš 1991. gada janvāra barikādēm.

Barikādes bija nozīmīgs tautas pašapziņas un gribas izpausmes brīdis, kad cilvēki bija apņēmības pilni nosargāt savu zemi un brīvību. Tā bija nevardarbīgās pretošanās, kad cilvēki izveidoja barikādes apkārt stratēģiski svarīgiem objektiem Rīgā un citur Latvijā. Pateicoties plašajai sabiedrības iesaistei, neatkarības pretinieku mēģinājums pārņemt varu izgāzās. 1991. gada janvāra barikādes ir unikāls starptautiskas nozīmes nevardarbīgas pretošanās piemērs, kā arī būtiska Latvijas vēstures sastāvdaļa.

Labo darbu nedēļa

24.01.2022

labodarbunedela202201248.jpgKokneses pamatskolā – attīstības centrā no 2022.gada 10. janvāra līdz 14. janvārim notika neparastas lietas, jo 11. janvārī visā pasaulē atzīmē Starptautisko "paldies" dienu.

Kam teikt paldies? To visi esam pelnījuši! Tāpēc šoreiz izlēmām ka šo brīnum vārdiņu teiksim cilvēkiem, kuri strādā mūsu skolā un ir mums katru dienu blakus. Iespējams, ka bieži vienkārši paejam viņiem garām.