Bibliotēka

“Bērnu un jauniešu žūrija 2018” noslēgusies

05.04.2019

beate.jpgBibliotēkas lasītāji zina, ka parasti martā ar Lielajiem lasīšanas svētkiem noslēdzas Bērnu un jauniešu žūrijas ikgadējais darbs.

Lielie lasīšanas svētki

15.03.2019

img_20190309_105811.jpg2019. gada 9. martā Latvijas Nacionālajā bibliotēkā ar svētkiem pasaku purviņā noslēdzās lasīšanas veicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018”. Žūrijas darbā bija iesaistījušies kopskaitā 17200 lasītāji – eksperti no 630 bibliotēkām. Mūsu skolas ekspertus svētkos pārstāvēja Beāte Avotiņa un Signe Kanča, kuras ir čaklas grāmatu lasītājas.

Atceroties iemīļoto bērnu grāmatu autori un ilustratori Margaritu Stārasti

19.02.2019

3_staras.jpg2. februārī pazīstamajai latviešu bērnu rakstniecei un ilustratorei Margaritai Stārastei būtu apritējuši 105 gadi. Tāpēc bibliotēkā janvāra mēnesī noritēja nodarbību cikls veltīts tautā iemīļotajai rakstniecei.

Ciemojoties Nacionālajā teātrī

12.12.2018

Muzikālā izrāde “Sudraba slidas” ir viens no pazīstamākajiem Ziemassvētku stāstiem, kas aizved uz 19. gadsimta Holandi – tās aizsalušajiem kanāliem, pa kuriem bērni skrien ar slidām, vējdzirnavām, kas griežas ziemas vējos, un mājām, kurās mīt mazie holandiešu bērni, paēduši, silti apģērbti un laimīgi. Tikai pašā pilsētiņas nomalē, pussabrucis un pelēks, slejas kāds trūcīgs namiņš, kurā dzīvo mazā Grētele, viņas krietnais brālis Hanss, viņu vienmēr norūpējusies, darbos nogurusī mamma un slimais tēvs, kurš pēc nelaimes gadījuma uz dambja ir zaudējis atmiņu un neatceras to, kur noglabājis paprāvu naudas summu.